Zaujímajú vás

Novinky?

28.01.2022

Oliva aktivity – raj paraglidingu v Turecku


Spoznajte nás aj z inej stránky! Naši zamestnanci sa tentokrát vydali za hranice Slovenska. Vycestovali do nádherného Turecka, aby tam vyskúšali letecké podmienky v teplom počasí nad zátokou Blue Lagoon pri meste Oludeniz. Vďaka neuveriteľne krásnym výhľadom a skvelým podmienkam je práve toto miesto považované za centrum paraglidingu. Užite si spolu s nami pocit vetra vo vlasoch a slnečných lúčov na tvári nad krásnym tyrkysovým morom. Uvidíte, aké akrobatické kúsky sa dajú robiť vo vzduchu a spolu môžeme držať palce našim odvážlivcom, ktorí zažijú náročné pristávanie na plážovej promenáde. Zažite tú energiu spolu s nami!

Mesto Oludeniz sa nachádza na juhu Turecka pri letisku Dalaman. Vzletová dráha pre paraglidistov leží na neďalekej hore Babadag (1969 m.n.m), kde sa dá dostať lanovkou z mesta alebo taxíkom. Na vrchole sa na svoje vzlietnutie pripravuje množstvo odvážlivcov a zhromažďujú sa tu ale aj skupinky turistov, ktorí prišli pozorovať fascinujúce divadlo na oblohe.

Oludeniz 1

Oludeniz 2

Oludeniz 3

O hore Babadag sa hovorí, že je jedným z najlepších miest v Európe pre tandemový paragliding. Všade nájdete množstvo spoločností, ktoré ponúkajú tento zážitok turistom. Cena tandemu sa pohybuje okolo 78 eur, ale všetko záleží od vašich vyjednávacích schopností. Uistite sa však, či cena zahŕňa aj poistenie.

Od roku 2000 sa tu každoročne v októbri konajú tzv. Air Games, na ktorých sa predvedie množstvo akrobatických letcov z celého sveta. Ich lety sú sprevádzané úžasnými akrobatickými prvkami vo vzduchu.

Let trvá približne pol hodinu a môžete sa počas neho kochať krásnym výhľadom. Z jednej strany panorámu lemujú turecké hory a na druhej je vidieť nekonečné tyrkysové more.

Oludeniz 4

Oludeniz 5

Pristáva sa na pešej zóne pri pláži, pomedzi ľudí a za veľkej premávky ďalších paraglidov. Hneď po pristátí sa môžete okúpať v mori, najesť v reštauráciách alebo si len tak posedieť a kochať sa oblohou posiatou padákmi. V meste okrem toho môžete vyskúšať aj ďalšie zaujímavé aktivity, ako napríklad plavbu loďou na nedostupné pláže, potápanie, jazdu na koni, jeep-och alebo štvorkolkách.

Oludeniz 6

Oludeniz 7