Zaujímajú vás

Novinky?

18.07.2022

Oliva aktivity - DHL Sereďmaratón


Obľúbená cyklistická súťaž DHL Sereďmaratón odštartovala 16. ročník v ideálnom jarnom počasí 22. mája 2022. Preteky s trasou dlhou 129 kilometrov prechádzali 2 krajmi, 4 okresmi, 21 obcami a jedným mestom. Od prvého ročníka v roku 2006 sa na nich zúčastnilo už viac ako 3200 cyklistov z 9 krajín sveta. V spoločnosti Oliva sa tešíme, že ako sponzor pretekov sme mohli byť opäť pritom a podporiť túto výnimočnú športovú udalosť.


Sereďmaratón 2022_1

S myšlienkou zorganizovať cyklistické preteky, a spropagovať tak mesto Sereď, prišiel cyklistický nadšenec a zakladateľ cyklistického klubu ŠK Cyklo-Tour Sereď Dušan Holbík. Spolu s pár ďalšími priateľmi vytvorili organizačný tím, začali oslovovať partnerov a naberať skúsenosti. I keď boli začiatky ťažké, postupne si získavali priaznivcov. Cyklistika každým rokom napreduje a stáva sa čoraz obľúbenejším športom všetkých vekových kategórií. Príprava na maratón je aj preto z roka na rok dôkladnejšia a s prácami na novom ročníku sa začína už pár dni po skončení pretekov. Technológie, servis, bezpečnosť a služby pre pretekárov organizačný tím neustále inovuje, aby súťažiacim aj povzbudzujúcim priniesli prvotriedny cyklistický zážitok.


Sere'dmaratón 2022_2

Trasa dlhá 129 km viedla aj tento rok cez roviny i kopce a bola zabezpečená dobrovoľníkmi, sprievodom na motorkách, príslušníkmi štátnej aj mestskej polície. Na štart sa okrem Slovákov postavili pretekári z ďalších krajín, ako Česká republika, Maďarsko, Rakúsko, Nemecko, Belgicko, Rusko, Anglicko, Rumunsko a Slovinsko. Okrem hlavných pretekov sa konali aj detské preteky s názvom Sereďmaratónik. Počet detí na týchto pretekoch medziročne stúpa a tento rok sa ich zúčastnilo takmer 250.

Sereďmaratón 2022_3

Ako sponzor pretekov sme mali česť odovzdať špeciálnu cenu v bonusovej kategórii za najväčší počet bodov v horských prémiách. Zelený dres pre najlepšieho vrchára získal Ľuboš Malovec v kategórii mužov a Alžbeta Bačíková v kategórii žien. Srdečne gratulujeme aj celkovému víťazovi pretekov Tomášovi Cepkovi.

Sereďmaratón 2022_4


Všetkým zúčastneným ešte raz ďakujeme a už teraz sa tešíme na ďalší ročník.

Ak chcete o DHL Sereďmaratóne vedieť viac, kliknite sem: https://www.seredmaraton.sk/16rokov-na-scene/


Sereďmaratón 2022_5

Sereďmaratón 2022_6

Sereďmaratón 2022_6

Sereďmaratón_2022_7

Sereďmaratón_2022_7