Zaujímajú vás

Novinky?

14.06.2019

Pay, pay, staré spôsoby platby! Na Olive to ide aj cez Google Pay a Apple Pay.

Pre tých, ktorí radi využívajú najmodernejšie spôsoby platieb na internete či v obchodoch, máme skvelé správy. S Google Pay a Apple Pay môžete platiť už aj na našich tankovacích stojanoch. Presvedčte sa o tom hneď pri najbližšej návšteve našich čerpačiek.

Ako to funguje?

S oboma aplikáciami platíte použitím vašich platobných kariet uložených v jednom alebo druhom systéme. Žiadne ďalšie informácie nie sú potrebné. Platba prebieha bezkontaktne, jednoduchým priložením mobilu k platobnému terminálu, ktorý je zabudovaný v našich tankovacích stojanoch.


Pomocou Apple Cash karty, kreditných a debetných kariet uložených v apke Wallet na iPhone môžete používať Apple Pay na bezpečné a bezkontaktné platby na všetkých čerpačkách Oliva, v obchodoch, na staniciach verejnej dopravy a ďalších miestach.


S Google Pay možete platiť použitím uložených platobných kartiet vo svojom Účte Google.

K výhodám platieb cez aplikáciu Google Pay patrí aj to, že ju nie je potrebné ani otvárať, jedine, ak chcete zmeniť kartu, s ktorou chcete platiť. Google Pay funguje aj v off-line režime. Aplikácia má totiž vytvorených niekoľko možných platieb dopredu. Po opätovnom pripojení sa platby načítajú do vašich účtov.

Okrem našich čerpačiek viete pomocou Google Pay platiť už vo vyše 43 000 miestach na Slovensku, ktoré sú označené symbolom bezkontaktnej platby. Na bezkontaktné platby je nutné mať Android smartfón s NFC.


Ak ste doposiaľ cez aplikácie Google Pay a Apple Pay neplatili, všetky podrobné informácie, ako začať nájdete priamo na stránkach oboch spoločností:

GOOGLE: https://pay.google.com/intl/sk_sk/about/

APPLE: https://support.apple.com/sk-sk/guide/iphone/make-contactless-payments-iphbd4cf42b4/ios