Zaujímajú vás

Novinky?

22.03.2019

Kupujte vodu do ostrekovačov ekologickejšie

Po našej planéte jazdí viac ako miliarda áut. Predstavte si, koľko plastového odpadu vznikne, keď si každý vodič kúpi aspoň raz za mesiac vodu do ostrekovačov.

Koncentráty na riedenie, ale aj už pripravené zmesi na ostrekovanie, sú roky ponúkané rovnako. V typických plastových nádobách. Sú pomerne masívne a hrubostenné. V preklade to znamená, že aj drahé a ekologicky ťažšie odbúrateľné.

U nás to funguje inak

Na Olivách si môžete vodu do ostrekovačov pohodlne natankovať priamo do auta. Je to ekologické aj ekonomické. Vždy kúpite len toľko kvapaliny, koľko potrebujete. A keďže v cene vody nie je plastová nádoba, platíte iba za ostrekovaciu zmes. Pochopiteľne je to lacnejšie, ako keby ste si ju kúpili v plaste.Na Slovensku zatiaľ patríme k priekopníkom takéhoto bezodpadového spôsobu predaja. Sme však presvedčení, že zodpovedný prístup k životnému prostrediu, nie je ľahostajný ani vám, našim zákazníkom. V dnešnej dobe väčšina z nás pochopila dôležitosť triedenia odpadu. Ak je to samozrejmosť aj pre vás – môžete urobiť ďalší krok – vytvárať menej odpadu. S tankovaním vody priamo do ostrekovačov je to jednoduché.

Dôležitý detail

Aj zdanlivé drobnosti, ako napríklad kvapalina do ostrekovačov, môžu ovplyvniť bezpečnosť na cestách. Predovšetkým v zime, keď na skle a na stieračoch priľnú nečistoty, je kvalitná voda do ostrekovačov dôležitým pomocníkom. Ak nečistoty primrznú na stieraciu lištu, dochádza k ich rozmazaniu po skle a čistiaci efekt je minimálny. V zimných mesiacoch ponúkame kvapalinu do ostrekovačov, ktorá je mrazuvzdorná do - 30 °C. Nepoškodzuje polykarbonátové telesá svetlometov, lak ani gumu stieracích líšt. Je otestovaná v ťažkých klimatických podmienkach, a preto je pre vaše auto optimálnym riešením. Chráni pred zamŕzaním a účinne odstraňuje stopy soli a nečistôt z dopravy. Kvapalina je parfumovaná príjemnou vôňou.